Kovo DIESEL WELDING GENERATOR EWS500DST
打印
信息
类别
焊接设备
品牌/型号
生产年份
2026
使用小时
3 小时
附加选项
未使用
国家
中国
一般等级
马斯客 ID
375188B9
定价
选择币种
价格
不含增值税
详细信息
内部库存编号
VANTAGE 500
生产号/编号
EWS500DS
先前车主有几个
0
售后服务记录
是
最新检验记录
发动机
V3300T
发动机制造商
Kubota
毛重
800 公斤
运输尺寸(长x宽x高)
1800 x 650 x 1000 mm
状态/质保
3YEAR
制造国
中国
成交条件
FOB
证书
EPA环境保护署, CE认证
附属装置
battery
其他信息
EWS550DST Engine Driven Welder – Built for Extreme Desert Performance
Equipped with a powerful dual-output system (310A ×2 or 550A ×1), the EWS550DST enables two welders to operate simultaneously, significantly improving on-site efficiency and productivity. Its robust CC/CV output capability supports multiple welding processes, including:
SMAW (Stick Welding)
GTAW (TIG Welding)
GMAW (MIG Welding)
FCAW (Flux-Cored Welding)
Air Carbon Arc Gouging
KOVO focuses on engine driven welding solutions tailored for the Middle East market, with proven performance in 400A, 500A, and 600A segments, ensuring optimal application fit rather than overextended product lines.